Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Czwartek 24 06 2021


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj

W piątek 2-ego października br. uczniowie klasy piątej przystąpili do długo wyczekiwanego egzaminu praktycznego na kartę rowerową. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, zarówno egzamin teoretyczny jak i praktyczny zostały przełożone na obecny rok szkolny.

 

Uczniowie we wrześniu intensywnie przygotowywali się do egzaminów na lekcjach techniki i wychowania fizycznego. Utrwalali zasady ruchu drogowego oraz doskonalili umiejętność bezpiecznego poruszania się rowerem. Odbyli również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzone przez pielęgniarkę, panią Bożenę Kędzię.

Egzamin praktyczny, poprzedzony egzaminem teoretycznym, przeprowadzony został przez nauczyciela techniki, panią Izabelę Jaskulską. Odbył się on w obecności funkcjonariuszy policji. Starszy posterunkowy Marta Rygas oraz sierżant sztabowy Sebastian Kołodziński przekazali uczniom cenne wskazówki dotyczące wagi przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szczęśliwym posiadaczom karty rowerowej serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów i życzymy szerokiej, a przede wszystkim zawsze bezpiecznej drogi!

Izabela Jaskulska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.