Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Poniedziałek 02 08 2021


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach programu Youngster zakończone! PDF Drukuj

W roku szkolnym 2019/2020 jedenastu uczniów klasy ósmej, pod opieką pani Izabeli Jaskulskiej, brało udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu Youngster. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich dzięki wsparciu z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Youngster to dodatkowe zajęcia z języka angielskiego prowadzone w małych grupach. Zajęcia, będące uzupełnieniem i rozwinięciem programu nauczania, realizowane są w wymiarze 90 godzin dydaktycznych w roku szkolnym. Wszyscy uczestnicy, którzy wytrwają do końca otrzymują nowe, bezpłatne podręczniki oraz certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Charakter zajęć jest nieco odmienny od obowiązkowych zajęć lekcyjnych gdyż nie przewiduje on ocen, klasówek, sprawdzianów i prac domowych.

W trakcie roku szkolnego, uczniowie brali udział w testach leksykalno-gramatycznych sprawdzających przyrost wiedzy. W tej edycji programu aż siedmioro uczniów: Martyna Mosiniak, Weronika Pleśnierowicz, Martyna Benedyczak, Jakub Skurczak, Gabriela Pogorzelec, Roksana Frątczak i Dawid Kurzawa zakwalifikowało się do grupy 5% uczniów w Polsce w kategorii „największy przyrost wiedzy”. Pięcioro z nich zostało nagrodzonych słuchawkami. Jedna z uczennic, Martyna Benedyczak, zakwalifikowała się również do grupy 5% uczniów w Polsce w kategorii „najlepszy wynik końcowy” i otrzymała tytuł YoungSTAR.

Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie brali udział w losowaniu nagrody głównej - stypendium naukowego w wysokości 2500 złotych. Niestety tym razem szczęście nikomu nie dopisało. Mimo to, cieszymy się z sukcesów naszych uczniów ponieważ zdobyta wiedza i rozwój umiejętności językowych jest najlepszą nagrodą – kapitałem na przyszłość!

Izabela Jaskulska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.