Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Czwartek 24 09 2020


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

III miejsce dla chóru szkolnego w X Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu” PDF Drukuj

24 stycznia 2020 r. w sposób szczególny zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Zakrzynie gdyż właśnie tego dnia, u progu ferii zimowych, odbył się X - jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu”.

Ponad 140 młodych, utalentowanych uczestników reprezentowało szkoły z terenu gmin powiatu kaliskiego, tureckiego, jarocińskiego i pleszewskiego. Patronat nad imprezą, która odbyła się Szkole Podstawowej w Moskurni, objęła po raz kolejny Wójt Gminy Koźminek. Podczas konkursu uczestnicy prezentowali dwa utwory, w tym jeden a cappella.

Oceny poziomu wykonawczego solistów i grup kolędniczych dokonało jury w składzie:

Eryk Szolc – wykładowca dyrygowania zespołów wokalnych i warsztatów estradowych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza – Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu,

Ks. kan. Sławomir Kosiński – proboszcz parafii p. w. św. Benedykta w Chlewie,

Mariusz Walczak – organista, dyrygent chóru, nauczyciel muzyki.

Ocenie jurorów podlegał min. dobór repertuaru oraz  poziom wykonania utworów przez uczestników. Konkurs Kolęd i Pastorałek rozegrany został w kategorii solistów dwóch grup wiekowych (klas I-IV oraz V-VIII), zespołów wokalnych oraz chórów.

Chór szkolny Szkoły Podstawowej w Zakrzynie zajął III miejsce w kategorii „chór” śpiewając a cappella i w dwugłosie dwie kolędy. Chór otrzymał nagrodę rzeczową w postaci głośników na użytek szkolny.

Małgorzata Jerzak

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.