Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Czwartek 24 09 2020


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Szkoła Podstawowa w Zakrzynie Wicemistrzem Powiatu Kaliskiego w piłce ręcznej dziewcząt klas VII-VIII! PDF Drukuj

W czwartek 16 stycznia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zbiersku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Piłce ręcznej w kategorii  dziewcząt Młodzieżowych Igrzysk Szkolnych. W  tej rywalizacji świetnie  poradziła sobie drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Zakrzynie, która zajęła II miejsce.

Do udziału w imprezie zgłosiło się sześć  drużyn, które zwyciężyły w mistrzostwach swoich gmin: gospodarze, czyli SP w Zbiersku, SP w Iwanowicach , SP w Opatówku, SP w Koźminku, SP w Brzezinach i SP w Zakrzynie. Zawody odbyły się systemem grupowym,  po dwie drużyny z każdej grupy wchodziły do półfinału.

Rywalizacja grupowa, w której przegraliśmy ze Szkołą Podstawową w Zbiersku a pokonaliśmy  Szkołę Podstawową w Brzezinach, przyniosła nam awans z drugiego miejsca. W półfinale po świetnej grze zwyciężyliśmy ze Szkołą Podstawową w Koźminku. Natomiast w finale, drugi raz tego dnia, przegraliśmy ze Szkołą Podstawową w Zbiersku.

Tabela końcowa:

1. SP Zbiersk

2. SP Zakrzyn

3. SP Iwanowice

4. SP Koźminek

5. SP Brzeziny

6. SP Opatówek

Skład drużyny dziewcząt: Martyna Mosiniak, Martyna Benedyczak , Weronika Pleśnierowicz, Natalia Olek, Roksana Frątczak, Gabriela Pogorzelec, Maria Matczak, Martyna Zawadzka.

Jestem ogromnie dumy ze swoich zawodniczek, które pokazały wspaniałą grę i ogromne serce do walki. To dla naszej szkoły i dla mnie ogromny sukces, gdyż przygotowując się do zawodów, trenowaliśmy na dworze na boisku trawiastym w styczniu tego roku. Sala gimnastyczna, na której odbywają się lekcje wychowania fizycznego jest bardzo mała i nie ma warunków do gry. Cieszy również fakt, że wyprzedziliśmy wielkie szkoły (mistrzowie gmin) z bardzo dużą ilością uczniów. W naszej szkole jest ich mało i ledwie udało się skompletować  7-osobową drużynę spośród dziewcząt z dwóch najstarszych klas w szkole.

Dziękuję moim zawodniczkom za wielkie zaangażowanie i piękną, mądrą grę. To był dla naszej szkoły ósmy medal Mistrzostw Powiatu zdobyty w tym roku szkolnym, ale chyba najtrudniejszy do wywalczenia.

Rafał Kaczmarek

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.