Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Czwartek 24 09 2020


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Grosz do grosza ... czyli Góra Grosza! PDF Drukuj

Ponieważ los potrzebujących ludzi nie jest nam obcy, cała społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną Góra Grosza organizowaną już po raz dwudziesty przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Zbiórki przeprowadzane były w dniach od 25 listopada 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. W naszej szkole, pod opieką pani Izabeli Jaskulskiej, komitet organizacyjny utworzyły uczennice klasy szóstej: Justyna Bugajna, Natalia Bugajna, Zofia Grabowska i Patrycja Nowicka, które w grudniu prowadziły zbiórki monet groszowych na terenie szkoły. Zebrane monety, pod kierunkiem członków komitetu, zliczali wszyscy uczniowie klasy szóstej. Dzięki przychylności rodziców oraz wszystkich uczniów i pracowników szkoły udało się zebrać 156,63 złotych!

Cieszymy się niezmiernie, że biorąc udział mogliśmy przyczynić się do wsparcia dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnych domach. Ogromną, niematerialną korzyścią z uczestnictwa w akcji był niewątpliwie aspekt wychowawczy, a także integracyjny. Możliwość przeprowadzenia tak ważnego wspólnego przedsięwzięcia jest świadectwem tego, że rodzina, będąca fundamentem i ostoją na lata, jest dla każdego małego i dużego człowieka wartością najważniejszą.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za przyłączenie się do akcji na tak szczytny cel!

Izabela Jaskulska

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.