Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Czwartek 28 01 2021


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Warsztaty z drukarką 3D w Mikroskali PDF Drukuj

9 grudnia uczniowie klas 4 - 8 naszej szkoły wybrali się do Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie.

Uczniowie mogli podziwiać ponad 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym przedstawiających nie tylko budowle, ale przede wszystkim wydarzenia: sceny z filmów, obrazy z historii Polski i świata, interaktywne kolejki oraz makietę wesołego miasteczka pełną barw i świateł. Podczas pobytu uczniowie poznali również techniki modelarskie, korzystali z gier manualnych oraz zajęć konstrukcyjnych. Dla chętnych była możliwość przebierania się w różnego rodzaju stroje, zabawa przy torze kulkowym, czy twister. Nie zabrakło też amatorów seansów filmowych w kinie 6D czy kosmicznej kapsule 6D.

Gwoździem naszego pobytu w centrum rozrywki był udział w warsztatach, w których uczniowie poznali zasady pracy drukarki 3D oraz proces tworzenia modelu. Własnoręcznie stworzyli model okularów przy użyciu niskotemperaturowych długopisów 3D używając materiałów biodegradowalnych.

Naładowani nowymi wiadomościami z dziedziny technologii oraz wyczerpani atrakcjami udaliśmy się na obiad, podczas którego uczniowie mogli się pochwalić się znajomością zasad savoir-vivre.

Wszyscy usatysfakcjonowani ciekawie spędzonym dniem wróciliśmy do szkoły w dobrych nastrojach.

Izabela Jaśkiewicz

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.