Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 20 10 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Dodatkowe zajęcia języka angielskiego w ramach programu Youngster zakończone! PDF Drukuj

W roku szkolnym 2018/2019 uczennice klasy ósmej, jako jedne z 450 uczniów klas VIII szkół podstawowych w całej Polsce, brały udział w programie Youngster. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich dzięki wsparciu z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Youngster to dodatkowe zajęcia z języka angielskiego prowadzone w małych grupach. Zajęcia, będące uzupełnieniem i rozwinięciem programu nauczania, realizowane są w wymiarze 90 godzin dydaktycznych w roku szkolnym. Wszyscy uczestnicy, którzy wytrwają do końca otrzymują nowe, bezpłatne podręczniki. Charakter zajęć nie przewiduje ocen, klasówek, sprawdzianów i prac domowych.

Ostatnie zajęcia w ramach programu odbyły się w formie wyjazdowej. Uczennice klasy ósmej, pod opieką Pani Izabeli Jaskulskiej, udały się do Galerii Amber w Kaliszu na wspólne zakupy w języku angielskim. W galerii, każda uczestniczka wylosowała dwa zadania – wyzwania, które następnie realizowała w trakcie zakupów. Było to między innymi zamówienie posiłku, dokonywanie zakupów, czy pytanie przechodniów o godzinę, oczywiście w języku angielskim.

Podstawową zasadą wyjazdu było używanie tylko języka angielskiego do komunikacji z innymi. Niestety, zadanie to nie zawsze można było zrealizować ze względu na fakt, iż nie każda zagadnięta osoba potrafiła mówić w tym języku.

Wyjazd ten zaliczamy do bardzo udanych! Uczennice miały możliwość nie tylko wykazania się umiejętnościami lingwistycznymi, ale również przełamywały własne lęki, dzięki czemu uczyły się otwartości i zaradności. Poradziły sobie wspaniale!

W trakcie roku szkolnego, uczennice brały też udział w testach leksykalno-gramatycznych sprawdzających przyrost wiedzy. Największego postępu, od września do maja, dokonały Julia Pogorzelec i Martyna Nogaj, za co zostały nagrodzone otrzymując przenośne głośniki. Tytuł “Young Star” (czyt. jang star), a także dyplom i nagrodę książkową, za najlepszy wynik z testu końcowego otrzymała Wiktoria Rodzińska. Warto nadmienić, że Wiktoria jest jedną z 28 uczniów z całej Polski, którzy mieli najlepszy wynik z testu końcowego i brała udział w losowaniu stypendium na obóz językowy w Londynie. Ponadto, wszystkie uczennice otrzymały certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

W przyszłym roku szkolnym, nasza szkoła, będzie brała udział w kolejnej edycji programu!

Izabela Jaskulska

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.