Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 20 10 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Karty rowerowe rozdane! PDF Drukuj

W piątek, 14 czerwca br., większość czwartoklasistów otrzymała upragnione i zasłużone karty rowerowe. Dzięki nim będą mogli poruszać się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującym prawem. Niestety niektórzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość zanim odbiorą ten jakże ważny dokument, aż osiągną 10 lat.

Przez cały rok uczniowie, w ramach wychowania komunikacyjnego na lekcjach techniki,  przygotowywali się do egzaminu teoretycznego, który wszyscy zakończyli sukcesem.

W maju natomiast, bod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego, Pana Rafała Kaczmarka, ćwiczyli jazdę rowerem.

We wtorek, 4 czerwca br., po zdanym egzaminie teoretycznym, wszyscy uczniowie klasy czwartej, pod opieką Pani Izabeli Jaskulskiej, udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego w Mycielinie, gdzie mieli możliwość wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Wykonując manewry drogowe, utrwalili również wiedzę na temat znaków drogowych. W miasteczku są między innymi: rondo właściwie oznakowane, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną oraz ze strzałkami do warunkowej jazdy, ósemka, przejścia dla pieszych, znaki stop i ustąp pierwszeństwa, oraz nakaz jazdy w lewo, czy zakaz wjazdu.

Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mycielinie, Pani Małgorzacie Tomeli, za umożliwienie skorzystania z Miasteczka Ruchu Drogowego, a także pracownikom Szkoły za udzieloną pomoc .

Izabela Jaskulska

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.