Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Poniedziałek 25 05 2020


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Na festynie edukacyjnym w Gołuchowie PDF Drukuj

7 czerwca br. odbyła się wycieczka do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie na XV Festyn Edukacyjny pt. „Spotkanie z lasem". Uczestnikami wycieczki były dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Zakrzynie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie. Wspólny wyjazd odbył się w ramach współpracy międzyszkolnej.

Uczestnicy mogli aktywnie brać udział w różnego rodzaju zajęciach i grach edukacyjnych oraz różnorodnych warsztatach, m.in. garncarskich, plastycznych, malowania na szkle, odbijania drzeworytów na papierze i tkaninie, wycinania. Byli także obserwatorami pokazów pszczelarskich, wyrobu biżuterii z metali, drewna i rogu, powstawania druku. Poznawano dawne metody konserwowania żywności z wykorzystaniem drewna i lasu, a także uzbrojenie i życie obozowe Słowian i Wikingów. W wolnym czasie każdy mógł rozwijać swoje umiejętności w grach zręcznościowych, układaniu puzzli i innych zabawach integracyjnych.

Ostatnią atrakcją wyjazdu był spacer ścieżką edukacyjną przez park- arboretum do Pokazowej Zagrody Zwierząt. Można było podziwiać budowlę zamku, ogród w stylu angielskim, różnorodne okazy roślin, pomniki przyrody oraz wsłuchać się w śpiew ptaków. Spacerując wszyscy oglądali budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia do ochrony zwierząt, a po dotarciu do Pokazowej Zagrody Zwierząt, obserwowali żubry, daniele, koniki polskie i dziki.

Każdy uczestnik wyjazdu wrócił do szkoły zadowolony, pełen wrażeń wraz z nowymi doświadczeniami i wytworami swojej pracy.

Izabela Jaśkiewicz

Anna Olek

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.