Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Poniedziałek 25 05 2020


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Zalew Murowaniec – cel wycieczki rowerowej klasy piątej i siódmej PDF Drukuj

W czwartek 6 czerwca br. uczniowie klasy piątej i siódmej udali się na wycieczkę rowerową. Celem wyjazdu było poznanie środowiska przyrodniczego regionu, integracja zespołów klasowych, a także upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej w myśl powiedzenia „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Rano, wszyscy uczniowie, pod opieką Pań Anny Machelak, Pauliny Kinder-Filipiak, Izabeli Jaskulskiej oraz księdza Mateusza Klaczyńskiego, wyruszyli w drogę sprzed szkoły. Obowiązkowo, każdy, w trosce o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu drogowego, miał na sobie kamizelkę odblaskową.

Punktem docelowym był Zalew Murowaniec położony w sąsiedztwie miejscowości Emilianów. Po dotarciu na miejsce, klasy urządziły piknik z wcześniej przygotowanych, zdrowych potraw. Nie zabrakło sałatek, warzyw i owoców, które cieszyły się szczególnym powodzeniem.

Po aktywnym wypoczynku, wspólnych zabawach i rozmowach, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze zorganizowanego wyjazdu dotarliśmy do domów po południu.

Wycieczka nie tylko przyczyniła się do integracji zespołów klasowych, ale pozwoliła również na poznanie dziedzictwa przyrodniczego najbliższej okolicy. Ponadto, była też doskonałą okazją do poznania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych, nowych sytuacjach oraz usystematyzowania dotychczasowej wiedzy.

Izabela Jaskulska

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.