Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Sobota 24 08 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Dobrze Cię widzieć! – ministerialna kampania społeczna PDF Drukuj

W czwartek, 6 czerwca br., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „Dobrze cię widzieć”, realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

Akcję edukacyjną, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 1 – 8, przeprowadziła Pani Izabela Jaskulska. Uczniowie zostali uwrażliwieni na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg, a także istotę bezpiecznych zachowań w codziennych sytuacjach, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo innych ludzi. Obejrzano i omówiono filmiki zamieszczone przez organizatorów kampanii na stronie internetowej https://www.dobrzeciewidziec.org/ . W humorystyczny sposób pouczają one o konsekwencjach nieroztropnych, z pozoru niewinnych, zachowań oraz wskazują, jak należy postępować właściwie w trosce o bezpieczeństwo własne i innych.

Na zakończenie akcji, wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe przesłane przez organizatorów. Dzięki nim nasi uczniowie mogą być widoczni na drodze, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Izabela Jaskulska

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.