Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Wtorek 14 07 2020


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

II miejsce dla uczniów naszej szkoły w powiatowym konkursie filmowym PDF Drukuj

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie poświęconym przyrodzie powiatu kaliskiego. W tym roku szkolnym był to konkurs filmowy  a jego nazwa brzmiała „Osobliwości Przyrody Powiatu Kaliskiego”. Spośród filmów zgłoszonych na konkurs film uczniów naszej szkoły zajął II miejsce.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze szkół powiatu kaliskiego, w których prowadzone jest Koło Młodych Przyrodników. Organizatorem był Starosta Kaliski, a koordynatorem Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Konkurs polegał na nagraniu filmu ukazującego osobliwości przyrody powiatu kaliskiego.

Autorami filmu byli:

Małgorzata Pleśnierowicz kl. I

Jakub Koziarek kl. III

Adam Janicki kl. III

Jakub Szymański kl. III

Michał Pleśnierowicz kl. III

Wiktoria Rodzińska kl. VIII

Izabela Jaskulska (nauczyciel)

Anna Olek (nauczyciel)

Montażu filmu dokonały:

Wiktoria Rodzińska kl. VIII

Blanka Machelak kl. VIII

Wspomagał montaż filmu:

Dominik Kasprzak kl. VIII

Film nagrany przez uczniów naszej szkoły pt.: „Wiosenne portrety zwierząt” zdobył II miejsce i został uhonorowany nagrodą w postaci nowoczesnego rzutnika multimedialnego oraz książkami przyrodniczymi. Każdy uczeń otrzymał także zestaw upominków oraz pamiątkowy dyplom.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu filmowego oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 5 czerwca br. w Nadleśnictwie Kalisz z siedzibą w Szałe.

Po uroczystym podsumowaniu konkursu przygotowano dla uczestników konkursu wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie obiektu, wykład połączony z prezentacją pt.: „Las wielka sieć zależności”, spacer nad zalew Szałe oraz smaczny poczęstunek.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom, dziękujemy za pomoc nauczycielom.

Anna Olek

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.