Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Piątek 23 08 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

ŚWIĘTA MAJOWE w naszej szkole PDF Drukuj

We wtorek 30 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona majowym świętom. Należą do nich: 1 maja – Święto Pracy i 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W marcu br. w naszej szkole rozpoczął się projekt edukacyjny „Strofy o Polsce”, którego efektem były: szkolna antologia wierszy o Polsce oraz piękne recytacje wierszy wybranych przez poszczególne klasy. (Więcej o projekcie we wstępie do antologii – poniżej).

Podczas akademii na scenie najlepsi recytatorzy z poszczególnych klas zaprezentowali recytacje wybranych przez siebie wierszy związanych z Polską i jej historią. Za piękne występy wszyscy otrzymali zasłużone brawa.

Uczniowie przygotowali również fragment inscenizacji „Witaj, Majowa Jutrzenko” zakończonej polonezem. Całość uświetniły piosenki w wykonaniu szkolnego chóru: „Polonez Trzeciego Maja”, „Polonez (Kochajmy się bracia mili)” i „Witaj, Majowa Jutrzenko”. Nad całością czuwały Panie: Maria Brodziak, Małgorzata Jerzak i Ewa Strzelczyk.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz naszą „Antologią wierszy o Polsce”.

Ewa Strzelczyk

Maria Brodziak

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.