Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Sobota 24 08 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Dzień Ziemi - Dzień Eksperymentów PDF Drukuj

W dniu 24 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który ma na celu przypomnienie jak ważna jest troska o środowisko naturalne oraz skłonienie do refleksji nad losem naszej planety. Podobnie jak w roku ubiegłym dzień ten miał głównie charakter warsztatowy.

Obchody rozpoczęły się od krótkiego apelu. Pan Paweł Waliś przybliżył wszystkim zebranym istotę i znaczenie ochrony zasobów przyrody oraz skutki niewłaściwego gospodarowania bogactwami Ziemi. Uczniowie mieli okazję zaprezentować przygotowane wcześniej plakaty, hasła i fotografie przyrodnicze, a tym samym zgłębić wiedzę koleżanek i kolegów w tym zakresie.

W dalszej części odbyły się warsztaty prowadzone przez Panią Annę Olek dla oddziału przedszkolnego i klas I-III oraz Panią Annę Kamińską-Kraus dla klas IV- VIII, podczas których uczniowie mogli eksperymentować i wnioskować o zjawiskach chemicznych i fizycznych na podstawie wykonanych doświadczeń. Młodsi uczniowie przeprowadzili eksperymenty na obecność powietrza w otoczeniu, badano efekty połączenia różnych substancji wykonując różne działania, np. „Malowanie na mleku”, czy „Cukierkową tęczę”. Największą atrakcją cieszyły się barwne wybuchy wulkanów oraz kolorowe slajmy. Wiele emocji wśród dzieci wywołała elektryczna kula, którą mogły dotykać i obserwować wyładowania elektryczne.

Uczniowie klas starszych poznawali właściwości cieczy nieniutonowskiej, wykonywali dudy oraz głośniki do smartfona. Najwięcej emocji wzbudziło badanie możliwości mózgu za pomocą lustra. Ponadto uczniowie mieli możliwość zaobserwowania ,,bujnego’’ życia w kropli wody za pomocą mikroskopu laserowego.

Uczniowie eksperymentowali poprzez zabawę i w radosnej atmosferze, co dostarczyło wielu pozytywnych emocji.

Anna Olek

Anna Kamińska-Kraus

Paweł Waliś

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.