Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Sobota 24 08 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzynie w projekcie szkoleniowym „Euroweek – Szkoła Liderów” PDF Drukuj

W dniach 24 – 28 marca br. grupa uczennic z klas 5, 6 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Zakrzynie pod opieką Pani Izabeli Jaskulskiej udała się do Dusznik-Zdroju, malowniczo położonej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej, aby wziąć udział w projekcie szkoleniowym pn. „Euroweek – Szkoła Liderów”. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, kształtowanie kompetencji miękkich oraz zdolności przywódczych uczestników. Organizacja zajęć pozwala również na realizację działań profilaktycznych, które są szczególnie ważne w procesie wychowania i edukacji młodzieży szkolnej.

W obecnych czasach świat można nazwać globalną wioską, w związku z tym istotnym jest, aby uczniowie mieli świadomość różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w świecie. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu naukę umiejętności współpracy i budowania zespołu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz symulacje dyskusji publicznych. [za organizatorami https://euroweek.pl/pl/]

W projekcie brało udział 130 uczniów z pięciu szkół z całej Polski. Większa część zajęć prowadzona była w języku angielskim przez wolontariuszki z  Meksyku, Indonezji, Kolumbii, Turcji i Chin, a także gościnnie z innych krajów świata. Program zajęć obejmował pięć bloków tematycznych: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata”, „Europa”, „Liderstwo”. Program zajęć był bardzo intensywny, dzięki czemu uczniowie spędzili czas niezwykle aktywnie. Tematyka zajęć obejmowała również zagadnienia profilaktyczne, które wpisały się tym samym w realizację zadań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły Podstawowej w Zakrzynie.

Poza zajęciami odbywającymi się na terenie ośrodka wypoczynkowego, w codziennym harmonogramie nie zabrakło też miejsca na aktywność na świeżym powietrzu. Ponadto, w trzecim dniu pobytu udaliśmy się na krótką wycieczkę krajoznawczą do Kłodzka i Bystrzy Kłodzkiej, gdzie odbyliśmy wizytę w Muzeum Filumenistycznym.

Dzięki udziałowi w tym niezwykle atrakcyjnym przedsięwzięciu edukacyjno-wychowawczym, uczennice miały możliwość nauczenia się wielu nowych informacji nie tylko o otaczającym je świecie, ale przede wszystkim o sobie. Poszerzenie horyzontów i doświadczeń, przełamanie własnych barier i blokad emocjonalnych, czy nawiązanie współpracy i nowych przyjaźni z rówieśnikami to cenne doświadczenia, które z pewnością pozytywnie wpłyną na dalszy rozwój osobisty oraz edukację uczestniczek projektu Euroweek.

Szczególne podziękowania należą się Pani Wójt Marii Krawiec oraz pracownikom Urzędu Gminy w Liskowie za pomoc w organizacji wyjazdu.

Izabela Jaskulska

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.