Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Sobota 24 08 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Matematyka dzika – Ogólnopolski Dzień Matematyki PDF Drukuj

12 marca 2019 r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, patronem merytorycznym e-math.pl! Jest to największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce.

W naszej szkole Dzień Matematyki obchodziliśmy 14 marca, odbył się wówczas międzyklasowy konkurs matematyczny wśród uczniów klas starszych. W tym roku obchody Dnia odbywały się pod hasłem: Matematyka dzika. Wszystkie zadania tematycznie związane były z gatunkami zwierząt i roślin pod ochroną. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że przedmiot ten istnieje w każdej dziedzinie życia. Turniej ten nie był kolejnym testem, wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Rozwiązywanie zadań sprawiało przyjemność, lecz nie zabrakło też dreszczyku emocji wynikających z konkurencji. W kategorii klas średnich pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 6, w składzie: Bartek Kościelny, Maria Matczak i Martyna Zawadzka. Natomiast w kategorii klas najstarszych zwycięska drużyna to uczennice klasy 8: Blanka Machelak, Julia Pogorzelec i Wiktoria Rodzińska.

Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że poprzez udział w akcji więcej osób przekona się do tej pięknej dziedziny nauki i życia, wszak Matematyka to Królowa Nauk.

Paulina Kinder-Filipiak

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.