Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Piątek 23 08 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Udział w projekcie „Cała Polska Ładnie Mówi” PDF Drukuj

Uczniowie naszej szkoły wraz z logopedą szkolnym, Panią Anną Machelak,  biorą udział w projekcie „Cała Polska Ładnie Mówi”.

Celem tej akcji jest nawiązanie kontaktu i współpracy z innymi logopedami pracującymi na terenie całej Polski oraz uświadomienie dzieciom objętym terapią, że w innym, odległym rejonie naszego kraju ich rówieśnicy również zmagają się z wymową trudnych głosek.

Wysyłamy sobie wzajemnie pozdrowienia oraz specjalnie przygotowane na tę okazję karty  logopedyczne. Na korytarzu naszej szkoły pojawiła się mapa, na której umieszczamy  kartki pocztowe z całej Polski. Poznajemy nie tylko sposób, w jaki pracują inne dzieci, ale zdobywamy też informacje  na temat miasta lub miejscowości, z której otrzymaliśmy pocztówkę. Sami stajemy się inspiracją dla innych.

Udział w projekcie doskonale wplótł się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodziliśmy w naszej szkole  6-go marca. Była to doskonała okazja do czytania specjalnie przygotowanych przez logopedę  łamańców językowych oraz tworzenia nowych powiedzeń „łamiących języki”. Z tymi zadaniami zmagali się zarówno uczniowi, jak i nauczyciele. Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy.

Anna Machelak

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.