Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

My również zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! PDF Drukuj

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od dwudziestu siedmiu lat jest największą akcją charytatywną w Polsce. Co roku tysiące wolontariuszy angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla najmłodszych pacjentów polskich szpitali. 13 stycznia br. Wielka Orkiestra grała pod hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Zebrane w tym roku datki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Uczniowie naszej szkoły również od lat włączają się w tę wspaniałą akcję. W tym roku pieniążki zbierane były najpierw w szkole od 8 do 10 stycznia, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu. W tę zbiórkę były zaangażowane trzy uczennice klasy 6: Maria Matczak, Otylia Olczak i Martyna Zawadzka. Udało im się zebrać kwotę 319,49 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej w Koźminku. Natomiast 13 stycznia, w dniu ogólnopolskiego finału wolontariusze z klasy 8 zbierali pieniądze pod kaplicą w Krzyżówkach i w Zakrzynie. W Krzyżówkach kwestowali: Julita Sroczyńska, Blanka Machelak i Dominik Kasprzak. Zebrana przez nich kwota to 475,21 zł. Natomiast w Zakrzynie byli to uczniowie: Klaudia Wojdziak, Kamil Piątkowski, Julia Pogorzelec i Jakub Frontczak. Tutaj zebraliśmy 558,99 zł.

Ogólna kwota zebrana przez wolontariuszy z naszej szkoły na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to 1353,69 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy „dorzucili się” do naszych puszek a także za słowa wsparcia i uznania, które usłyszeliśmy z ust mieszkańców pobliskich miejscowości.

Organizatorką zbiórki była pani Paulina Kinder-Filipiak, która podjęła współpracę ze sztabami w Starostwie Powiatowym i Ośrodku Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Opiekę nad uczniami w czasie trwania kwesty sprawowała także pani Anna Machelak.

Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uczniowie naszej szkoły również nie zawiodą i włączą się w tę wspaniałą akcję.

 

Paulina Kinder-Filipiak

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.