Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Boże Narodzenie w naszej szkole PDF Drukuj

Atmosfera zbliżających się świat Bożego Narodzenia gęstniała z każdym dniem grudniowym. Najpierw był kiermasz ozdób i świątecznych wypieków, dekoracje klas, klasowe spotkania przybliżające tradycje wigilijne a ostatniego dnia przed feriami – przedświąteczne spotkanie i jasełka.

Jak co roku w grudniu w szkole odbył się świąteczny kiermasz, w przygotowanie którego zaangażowali się prawie wszyscy: uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele wraz z pracownikami obsługi. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie – smaczne pierniczki, stroiki, zabawki, ozdoby. Przedsięwzięcie udało się znakomicie dzięki koordynacji działań przez panie Łucję Filipiak, Annę Machelak i Annę Olek.

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną mogliśmy oglądać przedstawienie bożonarodzeniowe, tradycyjnie zwane jasełkami. Uczniowie pod opieką księdza Mateusza oraz pań Doroty Kędzi i Pauliny Kinder Filipiak przedstawili tradycyjną biblijną wersję wydarzeń, które miały miejsce 2000 lat temu. Głównymi bohaterami byli Józef i Maryja, szukający miejsca na nocleg. Znaleźli go w ubogiej szopie w Betlejem, gdzie później narodził się Jezus. Radosną nowinę usłyszeli kolejno przybywający aniołowie, pasterze i trzej królowie. Całości dopełniły kolędy, które śpiewał szkolny chór.

Na koniec usłyszeliśmy życzenia przekazane przez księdza Mateusza Klaczyńskiego, który też podsumował konkurs pod hasłem „Prawdziwy Święty Mikołaj”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i drobne upominki, które wręczyła pani dyrektor Joanna Ignasiak.

Na spotkanie przybyła także kierownik Referatu Oświaty i Sportu w UG w Liskowie, pani Dorota Sitko, która w imieniu własnym i pani Wójt Marii Krawiec dołączyła się do świątecznych i noworocznych życzeń, wręczając dzieciom słodki upominek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Ks. Mateusz Klaczyński

Maria Brodziak

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.