Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Pierwsze zajęcia z projektu "Kompetencje siłą napędową młodych odkrywców" PDF Drukuj

W grudniu 2018 r. w Szkole Podstawowej w Zakrzynie odbyły się pierwsze zajęcia z projektu pn. „Kompetencje siłą napędową młodych odkrywców z Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi” dla grup wiekowych 7-9, 10-13 i 14-16 lat. Uczniowie rozwijali umiejętności i poszerzali wiedzę w ramach trzech bloków tematycznych: matematyczno-przyrodniczego, kreatywnego i ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne).

Podczas zajęć najmłodsi uczniowie nauczyli się między innymi, jak przygotować kule tłuszczowo-nasienne dla ptaków na zimową porę, czy samodzielnie wykonać zabawkę antystresową tzw. gniotka. Podczas warsztatów umuzykalniających uczyli się między innymi gry na dzwonkach chromatycznych, a także rozwijali umiejętności słuchowe i taneczne.

Starsi uczniowie, na zajęciach technicznych wykonali obrazy z włóczki na desce oraz kartki okolicznościowe techniką iris folding, a podczas zajęć z cyklu biologia i chemia w kuchni przyrządzili żurek na prawdziwym zakwasie, który oczywiście ze smakiem spałaszowali. Zajęcia matematyczne pozwoliły rozwinąć umiejętności, będące domeną królowej nauk.

Najstarsi uczniowie podczas zajęć plastycznych wykonali surrealistyczne kolaże fotograficzne oraz zgłębiali tajniki mody, na zajęciach matematycznych pogłębiali wiedzę o wielokątach, a na zajęciach technicznych wykonali kule do kąpieli, obrazy z włóczki na desce oraz kartki okolicznościowe. Zajęcia kulinarne zakończyły się smacznym sukcesem – samodzielnie przyrządzoną włoską pizzą.

Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z robotyki, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Ciepielewie, podczas których uczestnicy uczyli się programowania robotów i tworzenia własnych gier.

Zajęcia, które zostały opracowane, przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli - specjalistów różnych dziedzin (w większości z gminy Lisków), cieszyły się dużą popularnością mimo, iż odbywały się w czasie wolnym od nauki. Dzięki nim uczniowie mają możliwość rozwoju kompetencji kluczowych odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa, a w szczególności umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ICT, kreatywności, przedsiębiorczości, umiejętności uczenia się oraz umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać na stronie internetowej http://kompetencjesilanapedowa.pl/.

Kolejne zajęcia zaplanowane są na okres od stycznia do czerwca br.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Izabela Jaskulska

 

 

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.