Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Środa 20 03 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Dzień Ojca, Dzień Sportu i wizyta strażaków, czyli czwartek pełen wrażeń! PDF Drukuj

21 czerwca 2018 r. w naszej szkole miały miejsce trzy ważne wydarzenia. Pierwsze to wizyta strażaków, drugim były obchody Dnia Ojca, a trzecie stanowiły atrakcje Dnia Sportu, którego wszyscy nie mogli się doczekać.

Dzień ten był bardzo intensywny, ale i radosny. Już od samego rana w naszej szkole zagościli strażacy z OSP w Zakrzynie. Panowie zjawili się o 9.00 rano i opowiadali o swojej pracy w sposób, który zaciekawił wszystkich zgromadzonych. Potem zaprezentowali krótki pokaz swoich umiejętności, które wykorzystują podczas akcji. Był to dla nas ogromny zaszczyt, gdyż każdy ze strażaków to absolwent naszej szkoły, o czym mówili z dumą. Po odjeździe Straży, w oczekiwaniu na naszych najważniejszych gości, przeprowadzona została rozgrzewka dla naszych uczniów.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj

 
Sukcesy plastyczne Julity, Patrycji i Martyny! PDF Drukuj

W drugim półroczu br. szkolnego przystąpiliśmy do kilku konkursów plastycznych. W dwóch z nich, trzy uczennice otrzymały wyróżnienia: Julita Haładyn i Patrycja Nowicka, w Powiatowym Konkursie Plastycznym z Doradztwa Zawodowego pn. „Wiem, kim chcę zostać w przyszłości” i Martyna Zawadzka w etapie rejonowym Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”.

Celem konkursu pn. „Wiem, kim chcę zostać w przyszłości”, zorganizowanego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opatówku pod patronatem Starosty Kaliskiego, było przede wszystkim zachęcenie młodzieży do myślenia o własnej przyszłości oraz zaangażowanie ich do podejmowania działań w tym zakresie.

Więcej…
 
W Tatrach i Pieninach PDF Drukuj

Podsumowaniem tegorocznego projektu „Piękna nasza Polska cała” była czterodniowa wycieczka w Tatry i Pieniny, w której wzięło udział 45 uczniów z kl. III-VII, 8 rodziców i 5 opiekunów.

Pierwszego dnia, po dotarciu autokarem do Zakopanego i zakwaterowaniu w Domu Wczasowym „Świerk”, wszyscy udaliśmy się na powitanie miasta i pieszą wędrówkę po stolicy Tatr. Najpierw kościółek i stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie szukaliśmy grobów znanych Polaków, potem Willa „Atma” Karola Szymanowskiego, skocznie narciarskie i na koniec Krupówki.

Więcej…
 
Nagroda specjalna za najlepsze zdjęcie dla Jakuba Szymańskiego oraz wyróżnienie dla Blanki Machelak w powiatowym konkursie fotograficznym PDF Drukuj

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym poświęconym przyrodzie powiatu kaliskiego. Spośród 121 prac zgłoszonych na konkurs fotografia Jakuba Szymańskiego z klasy II została wybrana jako najlepsze zdjęcie konkursu i została uhonorowana nagrodą specjalną Grand Prix.

Jakub Szymański za zdjęcie „Gęsiego przez las” otrzymał nagrodę rzeczową w postaci nowoczesnego laptopa, a Blanka Machelak z klasy VII została wyróżniona za fotografię pt. „Tonący w błękicie” i zdobyła nagrodę w postaci głośnika bezprzewodowego!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 72

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.