Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Sprzątanie Świata 2018 PDF Drukuj

21 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2018”, która przebiegała pod hasłem  „Akcja - Segregacja!  2 x więcej, 2 x czyściej". Przed rozpoczęciem lekcji odbyło się spotkanie podczas którego koordynatorki akcji, Paulina Kinder-Filipiak i Anna Machelak, na terenie szkoły przedstawiły założenia tegorocznej akcji. Prowadzące przybliżyły temat segregacji odpadów, oraz podały szczegóły dotyczące organizacji akcji. Tym razem w porządkowaniu terenu wokół budynku szkoły, na boisku szkolnym oraz w pobliskim lasku i centrum Zakrzyna uczestniczyli uczniowie klas I- VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami.

Więcej…
 
Wyjazd do kina - Dywizjon 303 PDF Drukuj

„My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy"

Witold Urbanowicz, dowódca Dywizjonu 303

W dniu 20 września br. odbył się wyjazd do Kalisza, do kina „Amber" na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa".

Więcej…
 
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrani! PDF Drukuj

13 września br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego  na nowy rok szkolny 20018/2019. Wybory poprzedziła kampania wyborcza, w której uczniowie zaprezentowali swoje pomysły na przygotowanych przez nich plakatach wyborczych. W wyborach wystartowali uczniowie klas 4-8, na których można było oddać tylko jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach wyborczych, które następnie wrzucano do przygotowanej urny wyborczej.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie 2018 PDF Drukuj

W sobotę, 8 września br. wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W tematykę lektury wprowadził nas gość. Był nim członek grupy rekonstrukcyjno-historycznej, pan Karol Matczak, który pomógł nam przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku.

 

Więcej…
 
Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty! PDF Drukuj

W tym roku nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września. Zainaugurowany został on mszą św. w kaplicy w Zakrzynie odprawioną przez ks. Mateusza Klaczyńskiego – nowego katechetę.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 74

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.