Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Wtorek 16 07 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Koncert Pieśni Patriotycznych PDF Drukuj

25 listopada br. w Kaplicy w Zakrzynie odbył się koncert pieśni patriotycznych zorganizowany przez prowadzącą chór Szkoły Podstawowej w Zakrzynie, Panią Małgorzatę Jerzak. Koncert był posumowaniem włączenia się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
Zbieramy kasztany i żołędzie dla zwierzyny leśnej PDF Drukuj

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku szkolnym również zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Zbieramy żołędzie i kasztany dla zwierzyny leśnej”.

W październiku trwała zbiórka kasztanów i żołędzi przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów naszej szkoły. W tym czasie udało się zebrać łącznie 623 kg kasztanów i żołędzi. Największą ilość zebrały:

  • I miejsce: Martyna Woźniak – 81 kg
  • II miejsce: Lena Mizgalska- 40 kg
  • III miejsce: Michał i Bartosz Lewandowski –73,5 kg, Julia i Wiktoria Marczak- 73 kg, Kamil i Adam Antczak- 70 kg, Jakub Koziarek- 35 kg

Więcej…
 
Mistrzostwo Gminy Lisków w piłce nożnej dziewcząt oraz Wicemistrzostwo Gminy Lisków w piłce nożnej chłopców dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzynie PDF Drukuj

W środę 21 października br. w hali widowiskowo-sportowej w Liskowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w piłce nożnej Dziewcząt i Chłopców. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy drugie.

Więcej…
 
Dla Niepodległej PDF Drukuj

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole zaprojektowali najstarsi uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami. Było podniośle, ale przede wszystkim radośnie, z dużą dawką historii naszej Ojczyzny.

Na początku nowego roku szkolnego przyjęliśmy projekt, w ramach którego zaplanowane zostały wszystkie działania. Najpierw ogłoszono dwa konkursy plastyczne dla klas: na plakat oraz dekorację sal lekcyjnych w biało czerwonych barwach. Ich podsumowanie i wręczenie nagród przez Panią dyrektor Joannę Ignasiak nastąpiło 9 listopada, kiedy to cała społeczność szkoły zebrała się, by o symbolicznej godz. 11.11 wspólnie zaśpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”.

Więcej…
 
”Wieczór filmowy” dobrą formą edukacji i zabawy PDF Drukuj

Koniec tygodnia to dobry czas na naukę z odrobiną relaksu i odprężenia. Dlatego w piątkowy wieczór, 9 listopada,  jedna z klas lekcyjnych zamieniła się w wygodną salę kinową. Uczniowie klas 6-8 pod opieką swoich wychowawców, Pań Anny Machelak i Pauliny Kinder- Filipiak, uczestniczyli w spotkaniu, którego celem było:

- wspólne spędzenie czasu „face to face” (tłum. twarzą w twarz),
- udział w seansie filmowym „ Książę Persji – Piaski Czasu”,
- poznanie zawodów i  specjalistów zaangażowanych podczas powstawania dzieła filmowego.

Uczniowie według własnej inicjatywy zaaranżowali przestrzeń. Fotele kinowe zastąpiły wygodne materace, poduszki i koce. Po seansie filmowym wszyscy chętnie posilili się smakowitą pizza.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 77

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.