Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Ali Baba i czterech rozbójników PDF Drukuj

W czwartek, 4 października br., uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Kalisza. W programie przewidziano spektakl aktorsko-lalkowy pt. „Ali  Baba i czterech rozbójników” w wykonaniu aktorów z teatru „Małe Mi” z Warszawy.

Więcej…
 
„Noc Zawodowców” niezwykłym przeżyciem PDF Drukuj

Piątkowego wieczoru, 5 października, uczniowie klasy VIII udali się do Kalisza, by pod osłoną nocy wziąć udział w Grze Miejskiej „Zawodowy Ekspres” zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego. Celem akcji było pogłębienie wiedzy na temat różnych zawodów, przybliżenie specyfiki pracy w tych zawodach oraz poznanie zasad funkcjonowania firm różnych branż.

Więcej…
 
Tydzień głośnego czytania PDF Drukuj

W ramach „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” w naszej szkole  przez cały tydzień, od 27 września do 4 października, głośno czytano bajki, lektury szkolne i różne teksty. Czytano na  lekcjach wychowawczych, na lekcjach języka polskiego i na zajęciach świetlicowych.

 

Więcej…
 
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. W tym roku dzień ten przypadł na 29 września.

 

Więcej…
 
Europejski Dzień Języków 2018 PDF Drukuj

26 września br. włączyliśmy się w obchody kolejnej edycji Europejskiego Dnia Języków.

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków,  zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając  zainteresowanie milionów ludzi w  45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się  języków. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony  jest  corocznie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 74

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.