Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Nasi harcerze kolejny raz byli na Rajdzie Wiosennym PDF Drukuj

11 maja w sobotę (mimo nie najlepszej aury) harcerze z 25 DH w Zakrzynie wzięli udział w corocznym Wiosennym Rajdzie na trasie Tłokinia - Leśniczówka Słoneczna. Był to już XV  jubileuszowy rajd. Deszczowa pogoda  nie przeszkadzała w wiosennej wyprawie.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Anny Marszał, uczennicy naszej szkoły. PDF Drukuj

Ogólnopolski Konkurs „Losy dalekich i losy bliskich – życie Polaków w latach 1914-1989” na etapie wojewódzkim podsumowany. Wyróżnienie dla Anny Marszał, uczennicy naszej szkoły.

Anna Marszał – uczennica klasy 6 – napisała opowiadanie o swojej prababci – Bronisławie Andrzejewskiej z Koźlątkowa. Jej życiorys doskonale wpisuje się w formułę tego konkursu. Bohaterka pracy żyła w latach 1911-2003. „Całe życie, z wyjątkiem wojny, tutaj [w Koźlątkowie] spędziła. Żyła w trudnych, ale ciekawych czasach. Przeżyła dwie wojny światowe. Była świadkiem odzyskania przez Polskę niepodległości. […] Poznała trud pracy na roli. Przeszła przez koszmar wysiedlenia i przymusowych prac. Urodziła dziesięcioro dzieci” [cytowane z pracy].

Więcej…
 
Dzień w kolorze biało-czerwonym PDF Drukuj

Uczniowie klasy VI postanowili spędzić drugi dzień maja w sposób inny niż zazwyczaj. W czwartkowy poranek wsiedli na rowery i wzięli udział w nietypowych zajęciach w terenie, łączących treści z różnych przedmiotów - historii, techniki, przyrody. Nieprzypadkowo ta wyprawa odbyła się w  Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, kiedy Polakom towarzyszą refleksje o ważnych kartach z historii Polski. Szóstoklasiści postanowili w ten sposób uczcić pamięć ludzi, którzy swoje życie oddali w obronie naszej ojczyzny.


Więcej…
 
Kolejny występ naszych cheerleaderek w Kaliszu PDF Drukuj

        Nasz  zespół cheerleaderek już po raz drugi wspierał zespół MKS Kalisz na meczu koszykówki w Hali Arena. Przygotowaniem ich do występu zajęła się nauczycielka wychowania fizycznego Aneta Donart-Mrówczyńska. Tancerki, prawie codziennie rano z zapałem ćwiczyły w szkole swoje układy, aby wypaść jak najlepiej, ale też nabrać energii na każdy dzień.

Więcej…
 
Trzy razy podium dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzynie podczas XXIII Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska” PDF Drukuj

W tym roku już po raz dwudziesty trzeci odbyły się Biegi Uliczne "WIOSNA CEKOWSKA" - impreza zorganizowana przez Urząd Gminy w Cekowie Kolonii oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu, której głównym celem jest popularyzacja masowych biegów ulicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374następnaostatnia »

Strona 71 z 74

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.