Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Mistrzostwo Gminy Lisków w piłce nożnej dziewcząt oraz Wicemistrzostwo Gminy Lisków w piłce nożnej chłopców dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zakrzynie PDF Drukuj

W środę 21 października br. w hali widowiskowo-sportowej w Liskowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w piłce nożnej Dziewcząt i Chłopców. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy drugie.

Więcej…
 
Dla Niepodległej PDF Drukuj

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole zaprojektowali najstarsi uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami. Było podniośle, ale przede wszystkim radośnie, z dużą dawką historii naszej Ojczyzny.

Na początku nowego roku szkolnego przyjęliśmy projekt, w ramach którego zaplanowane zostały wszystkie działania. Najpierw ogłoszono dwa konkursy plastyczne dla klas: na plakat oraz dekorację sal lekcyjnych w biało czerwonych barwach. Ich podsumowanie i wręczenie nagród przez Panią dyrektor Joannę Ignasiak nastąpiło 9 listopada, kiedy to cała społeczność szkoły zebrała się, by o symbolicznej godz. 11.11 wspólnie zaśpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”.

Więcej…
 
”Wieczór filmowy” dobrą formą edukacji i zabawy PDF Drukuj

Koniec tygodnia to dobry czas na naukę z odrobiną relaksu i odprężenia. Dlatego w piątkowy wieczór, 9 listopada,  jedna z klas lekcyjnych zamieniła się w wygodną salę kinową. Uczniowie klas 6-8 pod opieką swoich wychowawców, Pań Anny Machelak i Pauliny Kinder- Filipiak, uczestniczyli w spotkaniu, którego celem było:

- wspólne spędzenie czasu „face to face” (tłum. twarzą w twarz),
- udział w seansie filmowym „ Książę Persji – Piaski Czasu”,
- poznanie zawodów i  specjalistów zaangażowanych podczas powstawania dzieła filmowego.

Uczniowie według własnej inicjatywy zaaranżowali przestrzeń. Fotele kinowe zastąpiły wygodne materace, poduszki i koce. Po seansie filmowym wszyscy chętnie posilili się smakowitą pizza.

 

Więcej…
 
Na tropie … czyli o pracy funkcjonariusza służby celnej PDF Drukuj

W czwartek, 8 listopada naszą szkołę odwiedzili pracownicy aż trzech jednostek Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. Byli to funkcjonariusze Trzeciego Referatu  Realizacji Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu Delegatura w Kaliszu oraz pracownik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kaliszu. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom specyfiki pracy funkcjonariusza służb celnych i zostało zorganizowane przez Szkolnego Doradcę Zawodowego – Panią Annę Machelak. Nie byłoby ono możliwe  gdyby nie uprzejmość i zaangażowanie Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kaliszu, Pani Barbary Prus.

 

Więcej…
 
Podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzynie PDF Drukuj

Dziękujemy!

Serdeczne podziękowania dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzynie za przekazanie stołu do gry w tenisa stołowego. Prezent posłuży nam na zajęciach wychowania fizycznego oraz zajęciach dodatkowych do rozwijania sprawności fizycznej i nabywania nowych umiejętności.

Młodzi Sportowcy

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 74

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.