Szkoła Podstawowa w Zakrzynie - Niedziela 26 05 2019


news menu leftnews menu right
fotka szkolna
„Gdy jasno widzimy cel, który chcemy osiągnąć,

to zrobiliśmy już więcej niż połowę drogi”
Henri Le Châtelier
godlo

Zegar

Mikołajki i wizyta Mikołaja PDF Drukuj

W czwartek, 6 grudnia, nasz oddział przedszkolny i szkołę odwiedził znamienity gość! A był to Święty Mikołaj! Prawdziwy!

Przybył do nas, aby sprawdzić, czy wszyscy, uczniowie i pracownicy, byli grzeczni przez cały rok. Jak się okazało, Mikołaj nie musiał użyć rózgi. Każdy, mały i duży, zasłużył na słodki poczęstunek.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla uczennicy w IX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Kaliszu PDF Drukuj

W czwartek 6 grudnia br. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu odbył się etap finałowy IX Konkursu Języka Angielskiego dla Klas Siódmych i Ósmych Szkół Podstawowych oraz Klas Gimnazjalnych Wielkopolski Południowej. Szkołę Podstawową w Zakrzynie reprezentowały dwie uczennice klasy ósmej wyłonione w etapie szkolnym. Wiktoria Rodzińska, jako jedna z dziesięciu poza podium, otrzymała wyróżnienie. Warto nadmienić, że w konkursie wzięło udział 65 uczestników z 36 szkół więc wyróżnienie, które otrzymała Wiktoria jest tym bardziej cenne.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 18 w Kaliszu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu, Starosty Kaliskiego  oraz British Council.

 

Więcej…
 
Filmowe Safari pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” - interaktywne widowisko multimedialne PDF Drukuj

27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV wzięli czynny udział w widowisku opartym na powieści „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, które miało miejsce w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.

Więcej…
 
Koncert Pieśni Patriotycznych PDF Drukuj

25 listopada br. w Kaplicy w Zakrzynie odbył się koncert pieśni patriotycznych zorganizowany przez prowadzącą chór Szkoły Podstawowej w Zakrzynie, Panią Małgorzatę Jerzak. Koncert był posumowaniem włączenia się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
Zbieramy kasztany i żołędzie dla zwierzyny leśnej PDF Drukuj

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku szkolnym również zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Zbieramy żołędzie i kasztany dla zwierzyny leśnej”.

W październiku trwała zbiórka kasztanów i żołędzi przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów naszej szkoły. W tym czasie udało się zebrać łącznie 623 kg kasztanów i żołędzi. Największą ilość zebrały:

  • I miejsce: Martyna Woźniak – 81 kg
  • II miejsce: Lena Mizgalska- 40 kg
  • III miejsce: Michał i Bartosz Lewandowski –73,5 kg, Julia i Wiktoria Marczak- 73 kg, Kamil i Adam Antczak- 70 kg, Jakub Koziarek- 35 kg

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 74

Oni nam pomagają


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, host assured. Valid XHTML and CSS.